Zostań przedsiębiorcą lub rozwiń swoją firmę!

Program Rozwoju Obszarów WiejskichZostał ogłoszony kolejny nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” PROW 2007 – 2013. Nabór trwać będzie od 26 września do 7 października 2011 roku.

Pomoc polega na:
a) refundacji do 50% poniesionych kosztów kwalifikowalnych operacji, w tym kosztów:
- budowy lub modernizacji obiektów budowlanych, z wyłączeniem wykonania budynków mieszkalnych,
- zakupu niezbędnego sprzętu i wyposażenia;
b) częściowej refundacji kosztów ogólnych, bezpośrednio związanych z przygotowaniem i realizacją inwestycji.
Udzielona pomoc jest pomocą de minimis.
Realizacja inwestycji ma prowadzić do utworzenia co najmniej jednego miejsca pracy w przeliczeniu na pełne etaty średnioroczne.

Wnioski o przyznanie pomocy można składać w oddziale regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) działającym w województwie, na terenie którego będzie realizowana inwestycja.
Więcej informacji pod bezpłatnym numerem infolinii ARiMR 800 38 00 84.

Do pobrania:
Ulotka elektroniczna

Źródło: Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego