Wieści ze świetlicy w Pacółtowie

Wraz z rozpoczęciem jesieni świetlica w Pacółtowie gości regularnie okolicznych mieszkańców, którzy są otwarci na różne przejawy aktywności fizycznej. We wtorki odbywają się tam zajęcia Grupy Cyrkowej „Piccolo”. Spotykają się na nich dzieci i młodzież  z Pacółtowa, Tylic, a także z Kurzętnika i Nowego Miasta Lubawskiego.

Młodzi adepci sztuki cyrkowej reprezentują różny poziom wtajemniczenia. Zajęcia są dla nich okazją do opanowania trudnych technik, doskonalenia swojej sprawności, dobrej zabawy i pożytecznego spędzenia czasu.

W czwartki świetlicę odwiedzają uczestnicy zajęć aerobiku. Wiedząc, że ruch przy muzyce w odpowiednio dobranej intensywności, przynosi nieocenione efekty dla zdrowia, wiele pań zgłasza się każdego tygodnia do regularnych ćwiczeń. Zyskują one dzięki temu lepszą kondycję, sylwetkę i samopoczucie. Odbywające się w pacółtowskiej świetlicy zajęcia, otwarte są dla wszystkich chętnych. Zarówno grupę cyrkową jak i aerobik prowadzi Grażyna Zagórska przy wsparciu wolontariuszek: Wiktorii Kawieckiej i Joanny Zagórskiej.

Źródło i tekst: Pani Grażyna Zagórska