Mikołajki w Gminie Nowe Miasto Lubawskie

W okresie przedświątecznym w sołectwach Gminy Nowe Miasto Lubawskie odbywały się spotkania mikołajkowe. Organizowano je przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców gminy, niemniej mile spędzali czas przedstawiciele wszystkich pokoleń. Mikołajki były okazją do wspólnej zabawy, ale i szansą, by poczuć magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Poniżej prezentujemy przebieg Mikołajek w poszczególnych miejscowościach.

Mikołajki w Chroślu

Spotkanie mikołajowe w Chroślu odbyło się w dniu 07 grudnia br. w świetlicy wiejskiej. W wydarzeniu wzięły udział dzieci, jak również ich rodzice i dziadkowie. Uczestników spotkania częstowano napojami, owocami i słodyczami. Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji. W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja odbywały się konkursy i tańce. Długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom prezenty. Spotkanie upłynęło w miłej, świątecznej atmosferze.

Źródło: Sołtys wsi Chrośle, Pan Marek Miecznikowski

Mikołajki w Jamielniku

W dniu 07 grudnia 2014 r. odbyły się Mikołajki w Jamielniku. Spotkanie zorganizowano z myślą o najmłodszych, dla których przygotowano wiele niespodzianek. Dzieci otrzymały słodycze oraz z rąk Dzielnicowej, sierż. szt. Doroty Kaczmarskiej i Młodszego Strażnika Gminnego, Katarzyny Ewertowskiej elementy odblaskowe poprawiające widoczność dzieci na drodze. W czasie spotkania pojawił się również Święty Mikołaj, który rozdał dzieciom czekolady oraz wystąpił teatr ARTE z Krakowa z bajką „Zajęcza Chatka”.

Mikołajki w Bagnie

Mikołajki w Bagnie odbyły się 13 grudnia 2014 r. Spotkanie uatrakcyjnił występ dzieci, które recytowały wiersze i śpiewały kolędy. Pojawił się również Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom paczki ze słodyczami. Następnie dzieci rozpoczęły tańce i zabawy. Dla gości przygotowano poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. W wydarzeniu wzięły udział dzieci oraz ich rodzice i dziadkowie.

Mikołajki w Nowym Dworze Bratiańskim

W dniu 13.12.2014 r. spotkanie mikołajkowe odbyło się także w Nowym Dworze Bratiańskim. Dla najmłodszych przygotowano drobne upominki, które wręczał Święty Mikołaj. W trakcie imprezy przeprowadzono wiele konkursów skierowanych do dzieci. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd. Dalsza część spotkania upłynęła przy wspólnej zabawie i tańcach.