Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gminie Nowe Miasto Lubawskie

Już w najbliższą niedzielę, tj. 11 stycznia 2015 r. odbędzie się kolejny, 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wydarzeniu weźmie udział sześć szkół z terenu gminy Nowe Miasto Lubawskie. Program imprez przedstawia się następująco:

Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

W dniu 09 stycznia 2015 r. odbędzie się Halowy Turniej Piłki Nożnej oraz seans filmowy dla uczniów szkoły. Natomiast w dniu 11 stycznia 2015 r. odbędzie się kwesta do puszek przez wolontariuszy. Od godz. 16 00 do 1900 w auli szkolnej zaplanowano szereg atrakcji, w tym: występy wokalno – artystyczne uczniów szkoły, pokazy tańca zespołu „Smart Angels”, aukcję i licytację gadżetów WOŚP oraz ciekawych i oryginalnych niespodzianek, rozgrywki scrabble, wspólne kolędowanie, kawiarenkę.

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku

W ramach organizacji XXIII Finału WOŚP Sztab WOŚP działający w ZS im. Jana Pawła II w Jamielniku również podejmuje różne działania w ramach 23. Finału. Zostaną rozwieszone na terenie szkoły oraz miejscowości Jamielnik i Gryźliny plakaty WOŚP. Odbędzie się sprzedaż gadżetów WOŚP. W trakcie niedzielnego Finału WOŚP zostanie przeprowadzona przez harcerzy IV Drużyny Harcerskiej im. F. Chopina z Jamielnika (pod opieką nauczycieli) kwesta do puszek. Sprzedaż serduszek WOŚP odbędzie się na terenie wsi Jamielnik i Gryźlin przed sklepami, przed i po mszach świętych.

Szkoła Podstawowa im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach

Impreza odbędzie się w dniu 9 stycznia 2015 r. w świetlicy wiejskiej w Gwiździnach, połączona jest z Gwiazdką szkolną. Rozpocznie się o godz. 16.00 i potrwa do godz. 19.30. W programie zaplanowano występ artystyczny dzieci, spotkanie z Mikołajem, zabawę dla dzieci i rodziców, kiermasz domowych ciast, loterię fantową, licytację gadżetów WOŚP, kwestę do puszek.

Szkoła Podstawowa w Radomnie

W ramach WOŚP na terenie Szkoły Podstawowej w Radomnie 44 Drużyna Harcerska organizuje własny sztab. W ramach działań w dniu 07 stycznia 2015r. odbyły się pokaz tańca towarzyskiego UKS Gracja Iława, kawiarenka, kiermasz smakowitości, zabawa uczniów z tancerzami UKS Gracja. Natomiast w dniu 11 stycznia 2015r. przeprowadzona zostanie kwesta uliczna.

Szkoła Podstawowa w Skarlinie

W dniu 11 stycznia 2015 r. Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze Szkoły Podstawowej w Skarlinie przeprowadzą zbiórkę pieniędzy.

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach

Szkoła w dniu 11 stycznia 2015r. organizuje tradycyjną choinkę noworoczną na sali wiejskiej w Tylicach, podczas której przeprowadzona zostanie licytacja. Tego dnia wolontariusze przeprowadzą również kwestę uliczną do puszek WOŚP.

Źródło: Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, Szkoła Podstawowa im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach, Szkoła Podstawowa w Radomnie, Szkoła Podstawowa w Skarlinie, Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach