Nowa Publikacja o zabytkach w Gminie Nowe Miasto Lubawskie

Szanowni Państwo

Jest mi niezmiernie miło, że mogę przekazać do Państwa dyspozycji publikację znanego lokalnego artysty Zbigniewa Polaka - wybitnego architekta i plastyka. Niniejszy album stanowi zbiór impresji na temat naszego regionu. To efekt licznych wędrówek i spotkań z ludźmi.

Artystę szczególnie zainteresowały zabytki, które wrosły na stałe w krajobraz ziemi lubawskiej. To perły lokalnej architektury, zarówno sakralnej, jak i świeckiej, takie jak kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radomnie, kościół św. Bartłomieja w Skarlinie, dwór w Bratianie, czy stacja kolejowa w Jamielniku. Są one przykładami naszego wspólnego dziedzictwa – widzialnymi znakami przeszłości, która kształtuje nasze współczesne życie. W wizji Józefa Polaka są one zawsze powiązane z miejscowym krajobrazem, stanowiąc harmonijne połączenie działalności człowieka i natury. Album ten pokazuje nam, że możemy być dumni z miejsca, w którym żyjemy. Pozwoli on także przypomnieć o nieco zapomnianych już dziś zabytkach, jakimi możemy się poszczycić, a które mijamy na każdym kroku.

Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Całkowita wartość projektu: 16 531,00 PLN

Dofinansowanie: 12 578,40 PLN

Zainteresowanych mieszkańców zapraszamy do lektury książki we wszystkich bibliotekach na terenie gminy oraz poniżej w formie elektronicznej.

Publikacja do pobrania