Ferie z Gminnym Centrum Kultury

Interesującą ofertę na czas tegorocznych ferii przygotowało Gminne Centrum Kultury działające przy Urzędzie Gminy. Półkolonie odbyły się w dniach 26.01- 06.02.2015r. Uczestnicy w celu lepszego poznania się skorzystali z szeregu zabaw integracyjnych – kalambury, quizy, zabawy ruchowe, gra w dwa ognie, szachownica i inne. Wiele radości przyniosły uczestnikom półkolonii zabawy na śniegu: zjazdy z górki na sankach czy rzeźbienie w śniegu.

Uczestnicy zajęć spotkali się również z harcerzami, którzy porwali wszystkich do zabawy grą na gitarze, śpiewem i tańcem. Ponadto dzieci miały okazję poprzez specjalnie dobrane gry i zabawy ćwiczyć umiejętności w zakresie rysunku, poczucia estetyki (m.in. malowanie farbami, wycinanie ze styropianu, wykonanie bałwanków z włóczki, warsztaty decoupage), zdolności ruchowe (m.in. poprzez zawody sportowe), rozwijały spostrzegawczość układając puzzle oraz kształciły logiczne myślenie podczas gry w warcaby, chińczyka czy domino.

Zajęcia feryjne cieszyły się dużym zainteresowaniem, za wkład w powodzenie przedsięwzięcia dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom.

Więcej w galerii.