Nowy dyrektor GCK

Wybór odpowiedniego kandydata był niełatwym zadaniem, ciężko było go dokonać na podstawie tak imponujących podań oraz wrażeń zbudowanych podczas rozmów.

Ostatecznie, decyzją władz gminy, stanowisko Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie obejmie Pan Michał Wróblewski.

W związku z ogłoszeniem konkursu na stanowisko dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie wpłynęło aż osiem ofert spełniających wymogi formalne, a więc frekwencja okazała się pozytywnie zaskakująca. O stanowisko ubiegały się cztery kobiety oraz czterech mężczyzn, nie tylko z naszego regionu. Trzy podania wpłynęły z Iławy, po dwa z Nowego Miasta Lubawskiego i Lidzbarka oraz jedno z Brodnicy. Komisja rozmowy z pretendentami rozłożyła na dwa dni – tj. 19 i 20 marca br. Kandydaci przedstawiali bardzo interesujące wizje działania oraz funkcjonowania instytucji ale także kładli bardzo duży akcent na warunki jakie możemy im zaoferować. Mowa tu o wszelkich miejscach jakimi gmina dysponuje na rzecz placówki kultury, tj. np.: biblioteki, świetlice, boiska, szkoły. Twierdzili jednogłośnie, że posiadają one bardzo duży potencjał oraz dają olbrzymie możliwości, co bardzo nas cieszy.

Pan Michał Ukończył Uniwersytet Warmińsko – Mazurski na Wydziale Pedagogiki i Wychowania Artystycznego oraz studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Kulturą w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Posiada on długoletnie doświadczenie w sferze kultury. Pracował m.in. jako instruktor i animator kultury w Urzędzie Miejskim w Kisielicach, w Iławskim Centrum Kultury, w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Iławie jako nauczyciel muzyki, a obecnie pełni rolę dyrektora w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kisielicach. Poza pracą zawodową od wielu lat jest także aktywnym twórcą kultury w ramach działalności społecznej. Od 23 lat jest członkiem iławskiego chóru CAMERTA, został założycielem i dyrygentem zespołu IŁAWA GOSPEL SINGERS, a także prowadzi scholę liturgiczną CANTORUM w parafii Św. Andrzeja Boboli w Iławie.

Głównymi celami jakie przyświecać będą nowemu dyrektorowi są przede wszystkim stworzenie dobrej organizacji pracy, wprowadzenie stałych form edukacyjnych dla wszystkich grup wiekowych, rozwój działalności filii bibliotecznych, a także upowszechnianie kultury poprzez np. organizowanie imprez masowych, wystaw, koncertów, spektakli teatralnych itp., z otwartością na sugestie i oczekiwania mieszkańców gminy.