PIKNIK RODZINNY POŁĄCZONY Z BIEGIEM TYLICKIM

W niedzielę 31 maja 2015 roku w Społecznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach odbył się Piknik Rodzinny połączony z Otwartym Amatorskim Biegiem Tylickim organizowanym w ramach akcji Polska Biega.

W rodzinnym pikniku uczestniczyli uczniowie szkoły, ich rodziny, okoliczni mieszkańcy oraz zaproszeni goście.

Dzieci pod kierunkiem wychowawców przygotowały piosenki, wierszyki, scenki związane tematycznie z rodziną. Występy najmłodszych otrzymały gromkie brawa. Dzieci zaprezentowały również swoje umiejętności taneczne oraz odśpiewały tradycyjne Sto lat dla swoich rodziców.

Głównym punktem programu był oczekiwany przez wszystkich Bieg Tylicki, do którego stanęło 162 biegaczy – amatorów. Rozpiętość wieku była bardzo duża; najmłodszy zawodnik, wspomagany napędem czterech kółek i taty miał 3 miesiące, a seniorka biegu od wielu lat jest babcią, ale duchem jeszcze bardzo młoda i jest zawsze tam, gdzie dzieje się „coś ciekawego”. Najlepszych zawodników nagrodzono medalami i pucharami, które wręczali nasi goście: Wójt Gminy – Tomasz Waruszewski, któremu na scenie towarzyszył syn oraz Prezes Gminnego Zrzeszenia LZS – Piotr Patalon. Puchar otrzymał również najmłodszy zawodnik i seniorka spośród biegaczy. Wśród pozostałych zawodników rozlosowano wiele nagród. Koordynatorami biegu byli Jarosław Roszkowski – nauczyciel wychowania fizycznego i Stanisław Ługiewicz przedstawiciel LZS, opiekę medyczną zapewniała dr Marzena Soroka - Czaplińska, od lat zaprzyjaźniona z naszą szkoła i Tylickim Biegiem.

Rodzice uczniów przygotowali kawiarenkę z pysznym domowym ciastem, kawą, herbatą, napojami. Pyszności przygotowane w dużej ilości szybko się „rozeszły”, więc na pewno smakowały.

Po biegu trwały dalsze zabawy rodzinne oczywiście połączone z ruchem, ale największe emocje wzbudził rzut jajkiem, bo przecież nie tak łatwo złapać surowe jajko rzucane z dość dużej odległości.

Zgubione na boisku kalorie uzupełniła kiełbaska pieczona własnoręcznie na ognisku, przy którym wszyscy bardzo mile spędzili czas.

XII Bieg Tylicki

w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega 2015”

31 maja 2015r. Tylice

Klasyfikacja generalna poszczególnych dystansów:

Dziewczęta - rok ur. 2005 i młodsi:

1. Wiktoria Lendzion – Tylice
  2. Daria Bukowska – Mroczno
  3. Martyna Zandarska - Tylice

Chłopcy - rok ur. 2005 i młodsi:

1. Mateusz Lewandowski – Tylice
  2. Igor Wanner – Tylice
  3. Maciej Ojdowski - Tylice

Dziewczęta - rok ur. 2002-2004:

1. Amelia Kucińska – Tylice
  2. Daria Lange – Tylice
  3. Alina Ługiewicz - Tylice

Chłopcy - rok ur. 2002-2004:

1. Kacper Żurawski – Tylice
  2. Kamil Koniszewski – Tylice
  3. Adrian Bukowski - Tylice

Kobiety (bieg główny):

1. Monika Neumann – Nowe Miasto Lub.
  2. Wiktoria Samsel – Gwiździny
  3. Marta Karwowska – Nowe Miasto Lub.

Mężczyźni (bieg główny):

1. Mariusz Pawłowski – Marzęcice
  2. Paweł Moskal – Kurzętnik
  3. Przemysław Prażmowski – Kisielice

Najmłodszy zawodnik:

- Nikodem Bukowski – Mroczno

Najstarszy zawodnik:

- Irena Strzyżewska - Tylice

Liczba startujących zawodników – 162 osoby.

(Źródło: Ewa Wodara)