Wycieczko - pielgrzymka do Lichenia

W ostatnią sobotę czerwca (tj. 27.06.2015r.) mieszkańcy powiatu nowomiejskiego wraz z Biblioteką Publiczną w Gwiździnach wyjechali na wycieczko - pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili m.in. Bazylikę Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski, Kościół św. Doroty, Apartamenty Papieskie, Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego i Kaplicę Krzyża Świętego, a także przeszli krętymi ścieżkami kamiennej góry zwanej Golgotą. Pielgrzymi mieli okazję podziwiać rozciągającą się na 35 kilometrów panoramę Lichenia i okolic z Punktu Widokowego z wysokości 114 m.

Na zakończenie zaczerpnęli wody z licheńskiego źródełka. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Lesie grąblińskim, gdzie miały miejsce objawienia Matki Bożej.

We wrześniu planowany jest wyjazd do Starego Pola na Targi Nasienno - Ogrodnicze, na który organizatorzy już dzisiaj serdecznie zapraszają.

(Źródło: Jolanta Górtatowska)