Puchar komtura zdobyty!

Turniej ŁuczniczyZgodnie z zapowiedziami w minioną niedzielę (9 października 2011 roku) odbyła się już IV edycja otwartego turnieju łuczniczego. W tym roku, po raz pierwszy w krainie Brata Jana zawodnicy walczyli o Puchar Komtura XXVI Chorągwi Zamku Bratnia . W zawodach wzięło udział kilkunastu zawodników m.in. członkowie Bractwa Prokuratorii Iławskiej. Uczestnicy turnieju  mieli do pokonania 3 etapy, które wyłoniły najlepszych.

I miejsce zajął Marek Wiczliński z Bractwa Rycerskiego Zamku Bratian(56 punktów),  na II miejscu uplasował się Kuba Krępa  z Bractwa Rycerskiego Prokuratorii Iławskiej (54 punkty), zaś III miejsce wywalczył Michał Szwechowicz z Bractwa Rycerskiego Zamku Bratian (48 punktów).

Turniej jest także pierwszym z działań zaplanowanych prze Gminę Nowe Miasto Lubawskie w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pozory mylą – dowód nie”. Akcja skierowana jest do wszystkich mieszkańców Gminy, a za cel stawia sobie ograniczenie dostępu do alkoholu osobom nieletnim. W trakcie imprezy Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Andrzej Andrzejewski przybliżył idee i cele kampanii, a uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne.

Źródło: Gminne Centrum Kultury w Mszanowie