Wspólnie spędzili czas seniorzy z Pacółtowa

Dnia 17.10.2015 r. w Świetlicy Wiejskiej w Pacółtowie odbył się uroczysty Dzień Seniora.

Spotkanie dla starszych wiekiem mieszkańców zorganizowała Rada Sołecka wraz z sołtysem wsi – Melanią Sarnowską – Dembek i członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich.

Goście zasiedli przy zastawionych stołach. Na początek obejrzeli film upamiętniający obchody 80–tych urodzin p. Melanii, potem był czas na towarzyskie rozmowy i wspomnienia. Wystąpili młodzi artyści cyrkowi z miejscowej Grupy Cyrkowej „Piccolo” prowadzonej przez Grażynę Zagórską.

Liczne wezwania aby „nie dać się starości” zaowocowały tym, że obecni seniorzy poderwali się do tańca i pozostały czas spędzili na parkiecie przy dźwiękach znanych i lubianych melodii. Niewątpliwie ważna w utrzymaniu dobrej formy naszych seniorów jest ich aktywność. Warto więc stwarzać im wiele okazji do jej podejmowania w różnych dziedzinach.

(Źródło: Grażyna Zagórska)