Zapraszamy do Mszanowa na spektakl pt. „Sanatorium Pod Amorkiem”

Gminne Centrum Kultury w Mszanowie zaprasza wszystkich miłośników teatru i dobrej zabawy na spektakl pt. „Sanatorium Pod Amorkiem”.

Odbędzie się on dnia 13 listopada br. o godz. 18:00 w Świetlicy wiejskiej w Mszanowie.

Jako, że udział w widowisku jest bezpłatny, tym bardziej serdecznie zachęcamy do skorzystania z proponowanego wydarzenia.

„Sanatorium Pod Amorkiem” to przedstawienie muzyczne przygotowane przez Grupę Teatralną Jerzego Majdy. Tradycyjnie warstwa scenariusza przeplatana będzie piosenkami żywiołowymi, dynamicznymi, czasami nieco nastrojowymi, ale zawsze przebojowymi. Podczas spotkania rozbrzmi muzyka światowa  z lat 60 - 80 XX w., m.in. z repertuaru zespołu ABBA, Elvisa Presleya, Franka Sinatry, Dalidy, Mirelle Mathieu - łącznie 16 piosenek.

Tematyka spektaklu:

„Do położonego na odludziu sanatorium przybywają na turnus kolejni pensjonariusze. Zjawia się despotyczny mąż z uległą żoną, która zmuszona była unieść tył samochodu gdy najechali na gwóźdź, a lewarka brak, nic więc dziwnego, że kręgosłup się zbuntował. Jest także Pan Jerzy, wieczny pechowiec, którego nieszczęścia są zaraźliwe dla całego otoczenia. W recepcji natomiast, sfrustrowana i niedoceniania recepcjonistka, marzy o wielkiej miłości, co nie przeszkadza jej  terroryzować kuracjuszy, którym się wydaje, że to ona jest dla nich, a nie odwrotnie - no ale nie z takimi przypadkami Pani Sylwia dawała sobie radę, więc szybko staje się jasne kto tu rządzi. Jedynie Doktor Piotr próbuje zachować odpowiedni luz i  dystans – i do pacjentów, i do swoich obowiązków, co tylko powiększa ogólny bałagan. Na dokładkę zajęcia rekreacyjne doprowadzają uczestników na skraj złamania nerwowego - w tej sytuacji bunt jest tylko kwestią czasu… Tymczasem turnus mija, a Pani Sylwia nadal niczyja - aż do zaskakującego finału…”