Smaki Warmii, Mazur i Powiśla na stołach Europy

Europe DirectZnasz się na kuchni regionalnej? – Wystartuj w konkursie "Smaki Warmii, Mazur i Powiśla na stołach Europy"

Aby zgłosić się do konkursu wystarczy przesłać wypełnione karty zgłoszenia produktu i/lub potrawy wraz z załączonymi przepisami, na jeden z podanych poniżej adresów z dopiskiem: “Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy” do 25.10.2011 r.

Dane teleadresowe dla osób fizycznych:

2. fax: 089 535-48-43
  3. Listownie: Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, Europe Direct Warmia i Mazury ul. Lubelska 43A, 10-410 Olsztyn

Dane teleadresowe dla  przedsiębiorstw  i szkół:

2. fax: 089 521-98-59
  3. Listownie: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Departament Polityki Jakości, ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn

Uczestnikami konkursu mogą być mieszkańcy województwa warmińsko – mazurskiego, tj. osoby fizyczne, przedsiębiorcy, szkoły oraz organizacje  zrzeszające osoby fizyczne, w tym koła gospodyń wiejskich.

Konkurs będzie przebiegał w III etapach:

I etap – nominacja do finałów subregionalnych konkursu
II etap – finały subregionalne konkursu
III etap – finał regionalny

Uczestnicy rywalizować będą w pięciu kategoriach: potrawy pochodzenia zwierzęcego, potrawy pochodzenia roślinnego, napoje regionalne, inne produkty regionalne w szczególności łączące produkty roślinne ze zwierzęcymi oraz potrawy.

Konkurs ma na celu zebranie unikatowych przepisów kulinarnych, przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie pochodzących z terenów województwa warmińsko-mazurskiego oraz promocja naszego dziedzictwa kulinarnego.

Organizatorami konkursu są Europe Direct Warmia i Mazury, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Szczegóły dotyczące konkursu w Regulaminie do pobrania poniżej:

Do pobrabia

Karta zgłoszeniowa