Pogadanki dla uczniów

W dniach od 12 do 18 października 2011 roku  na terenie szkół  Gminy Nowe Miasto Lubawskie  odbyły się  zajęcia edukacyjno- profilaktyczne w ramach kampanii społecznej „Pozory mylą - dowód nie”.

Zajęcia prowadzone były w  VI klasach szkół podstawowych  oraz III klasach  gimnazjalnych przez Pełnomocnika Wójta ds. uzależnień - Iwonę Zielińską.

W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z celem kampanii. W formie warsztatowej poznali powody sięgania przez młodzież po alkohol oraz  konsekwencje jego nadużywania. Na zakończenie zajęć wypełnili ankiety, w  celu przeprowadzenia badania, na temat zjawiska możliwości zakupu alkoholu przez osoby nieletnie na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Uczestnikom zajęć zaproponowano udział w  konkursie plastycznym pt. „Kampania Pozory mylą - dowód nie w oczach uczniów.”

Prace plastyczne można składać do 21 października 2011 roku, do godziny  9.00 u Pani  Iwony Zielińskiej   w pokoju nr 4 Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanowie (ul. Podleśna 1, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie).

Źródło: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanowie