Świetlica wiejska w Lekartach już otwarta

Lekarty MaleŚwietlica wiejska w Lekartach została oddana do użytku mieszkańcom wsi po gruntownym remoncie, jaki przeszła w ostatnim czasie dzięki uzyskanemu dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej.

Prace trwały od maja do końca sierpnia 2011 roku, a oficjalne przekazanie obiektu nastąpiło 14 października 2011 roku.

W ramach operacji „Przebudowa i remont i świetlicy wiejskiej w Lekartach" przeprowadzono gruntowny remont wszystkich pomieszczeń – głównej sali, kuchni, magazynów. Wybudowano m. in. nowe łazienki, zainstalowano szambo, wykonano nowe posadzki, wymieniono okna i drzwi, wybudowano nowy komin, wygipsowano i odmalowano ściany oraz sufit, zainstalowano klimatyzację, wymieniono drzwi garażowe, wykonano elewację zewnętrzną, utwardzono polbrukiem teren przed wejściem. Wszystkie roboty wykonała wyłoniona w przetargu nieograniczonym firma P.H.U. TOMEX Joanna Bukowska z Mroczna.

Całkowity koszt operacji wyniósł 299 720,24 zł, przy czym wielkość dofinansowania przyznanego Gminie to 176 694,00 zł.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Baner Lekarty swietlica

Informacje opracowane przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie