Na terenie gminy zebrano ponad 12 tys. zł

WOSPW tegorocznym jubileuszowym XX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Gramy z pompą, zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko" mieszkańcy gminy Nowe Miasto Lubawskie wrzucili do puszek ponad 12 tys. zł.

Kwestowali wolontariusze z trzech sztabów zarejestrowanych na terenie gminy– sztabu utworzonego przy Gminnym Centrum, Kultury w Mszanowie, przy Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie oraz przy szkole Podstawowej w Radomnie.

Poszczególne sztaby uzbierały:

1. Sztab 44 Drużyny Harcerskiej im. Mikołaja Kopernika przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Radomnie - 3.460,39 zł.

2. Sztab działający przy Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie - 2.830 zł.

3. Sztab GCK w Mszanowie - 13.896,91zł. Kwota ta jest wyższa od łącznej sumy pieniędzy zebranej przez wolontariuszy z terenu gminy, bowiem w prace zaangażowane były także jednostki spoza gminy, jak „nowomiejski" Norwid czy szkoła w Krotoszynach,

Poniżej lista instytucji współpracujących z GCK Mszanowo wraz datkami ofiarowanymi przez mieszkańców:

• Szkoła Podstawowa w Gwiździnach — 1.061,92 zł

• Zespół Szkół im. C. K. Norwida — 6.088,31 zł