Przegląd jasełek i widowisk Bożonarodzeniowych Gminy Nowomiejskiej 2012 rozstrzygnięty

P1170158W ubiegły wtorek, tj. 17 stycznia 2012 roku odbył się kolejny Przegląd Jasełek i Widowisk Bożonarodzeniowych Gminy Nowe Miasto Lubawskie 2012 zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Mszanowie.

Do eliminacji gminnych zgłosiło się sześć grup - pięć ze szkół podstawowych i jedna ze szkoły gimnazjalnej. Poziom był bardzo wysoki, wszystkie grupy zaprezentowały w różnorodny i innowacyjny sposób przedstawienia o tematyce świątecznej- mówi Dyrektor GCK-u, Andrzej Andrzejewski.

Komisja jurorska przyznała dwie nagrody główne oraz nagrody aktorskie dla jednego uczestnika z każdej grupy. Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął „Teatr Brzdąc" pod opieka Zbigniewa Jarzembowskiego. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężył „Teatr Janka" prowadzony przez panie Małgorzatę Jankowską i Edytę Kozłowską - Lango.

Wybrane grupy zakwalifikowały się do etapu powiatowego, który odbędzie się 20 stycznia 2012 roku.

Źródło: Gminne Centrum Kultury w Mszanowie