Zaproszenie na projekcję filmu „Koniec Rosji”

koniec-rosji-plakat-201030 stycznia 2012r. o godzinie 18:00 w świetlicy Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie odbędzie się projekcja filmu „Koniec Rosji", wyjątkowego dokumentu w reżyserii Michała Marczaka. Wstęp 2zł.

Akcja filmu rozgrywa się na środku olbrzymiej mroźnej pustyni ponad tysiąc kilometrów od najbliższego drzewa. Grupa starych żołnierzy w towarzystwie młodego asystenta pozostawieni są sami sobie, imponującej naturze i przestarzałej politycznej idei, która trzyma ich na baczność podczas chronienia rosyjskiej granicy przed wyimaginowanym wrogiem. Jednostkowe postacie, wewnętrzne ich demony i tajemnice z życia cywilnego prezentują bardzo rosyjską mieszankę melancholii i męskiej waleczności.

Film wyświetlany jest w ramach projektu "Polska Światłoczuła". Więcej na www.polskaswiatloczula.pl.

Projekt "Polska Światłoczuła" ma na celu promocję nowych filmów polskich (fabularnych, dokumentalnych oraz animowanych) na terenie całego kraju, prezentowanych z kopii cyfrowych (jakość projekcji nie będzie się różnić od projekcji w najlepszych salach kinowych stolicy). Chcemy również skorzystać z propozycji prezentowania raz na jakiś czas odrestaurowanych, wspaniałych tytułów polskiej "klasyki" filmowej.

Źródło: GCK Mszanowo