Dzień Seniora w Chroślu

Dzień senioraDzień 20 maja 2012 roku seniorzy z Chrośla będą na pewno długo i mile wspominać. Sołtys Chrośla Pan Marek Miecznikowski wraz z Radą Sołecką przy współudziale OSP z Chrośla zorganizował dla nich uroczysty „Dzień seniora"

Na imprezę tą zostali zaproszeni mieszkańcy sołectwa, którzy ukończyli 60 lat. Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie reprezentowała Sekretarz Gminy Pani Agnieszka Paturalska-Miehlau, Radę Gminy reprezentował Pan Roman Brzeski, a Radę Powiatu, Pan Wacław Jabłoński.

Uroczystość otworzył Sołtys Chrośla, który powitał zaproszonych seniorów, których przybyło pięćdziesięciu oraz gości. Sołtys złożył seniorom życzenia zdrowia i pomyślności i zaintonował sto lat, które odśpiewała cała sala. Następnie najstarszym z seniorów Pani Helenie Suchockiej (89lat) i Panu Henrykowi Bulińskiemu (82 lata) wręczono po pięknej róży i wychylono po lampce szampana na zdrowie wszystkich.

Część artystyczną, którą przygotowała i wyreżyserowała Pani Teresa Cichocka, nauczycielka w Szkole podstawowej w Radomnie, wykonały dzieci i młodzież z Chrośla uczęszczające do tej szkoły oraz do Zespołu Szkół im Jana Pawła II w Jamielniku. Goście przyjęli te występy gromkimi brawami.

Po tym bardziej oficjalnym etapie imprezy, Sołtys zaprosił wszystkich na mały poczęstunek i do zabawy, do której przygrywał Pan Adam Twardy z Tylic. Zabawa zakończyła się dobrze po północy, co zważywszy na to że zaczęła się o 16.00, dobrze świadczy o kondycji naszych babć, mam, dziadków i ojców.