Dni rodziny. Odbyły się pierwsze festyny.

Dni rodziny NawraW miniony weekend dwa sołectwa z Gminy Nowe Miasto Lubawskie zorganizowały festyny rodzinne po hasłem „Mamo, Tato, bądźmy razem" wpisujące się w obchody XIV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

W sobotę 26 maja 2012 festyn odbył się w Nawrze, gdzie przy akompaniamencie muzyki nowomiejskiego zespołu Reflex, całe rodziny bawiąc się, milo spędzały sobotnie popołudnie. Dla najmłodszych uczestników festynu przygotowano wiele atrakcji: konkursy, zabawy na trampolinie, przejażdżki kucykiem - chętnych nie brakowało. Podczas festynu działała również kawiarenka, a także przez cały czas można było degustować potrawy z grilla. Wspólna zabawa w Nawrze zakończyła się około godziny 4 rano.

W niedzielę 27 maja 2012 roku Obchody Dni Rodziny odbyły się w Gwiździnach. Zainaugurowała je o godz. 14 Msza Święta, odprawiona w kościele parafialnym. Od godziny 15, na mniej oficjalną część festynu, przeniesiono się na teren Szkoły Podstawowej im. Ks. Kazimierza Wróblewskiego . Występy artystyczne przygotowali uczniowie szkoły, zabawy sportowe poprowadził pan Henryk Zagórski. W zmaganiach tych uczestniczyły całe rodziny. Najlepsi otrzymali medale oraz upominki z rąk Wójta Gminy Tomasza Waruszewskiego, a także Dyrektor Szkoły Hanny Błaszkowskiej, Dyrektor Biblioteki Haliny Kaczmarskiej i Sołtysa Ireneusza Dąbrowskiego.

W trakcie imprezy odbyły się pokazy strażackie, które cieszyły się największym zainteresowaniem, szczególnie u młodszej części widzów. Zaprezentowano gaszenie pożarów za pomocą piany oraz wodą, a później dzieciaki mogły pohasać w tej pianie.

W trakcie festynu czynna była kawiarenka oraz grill.

Źródło: GOPS Mszanowo