Dni rodziny – odbywały się dalsze festyny

Dni rodziny Lekarty mW miniony weekend w kilku następnych miejscowościach naszej Gminy Nowe Misto Lubawskie odbywały się Festyny Rodzinne po hasłem „Mamo, Tato, bądźmy razem" wpisujące się w obchody XIV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Tak było w Jamielniku gdzie przy bardzo ładnej pogodzie świętowano 3 czerwca w godzinach popołudniowych. Pierwszym punktem programu był „ Bieg po zdrowie" zorganizowany po raz pierwszy w ramach zadania „Upowszechnianie aktywności fizycznej wśród osób w różnym wieku" realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi Jamielnik w ramach konkursu ogłoszonego przez gminę Nowe Miasto Lubawskie. Wzięły w nim udział 42 osoby.- dzieci, młodzież i dorośli. Zwycięzcy otrzymali medale, cenne nagrody oraz jabłka i słodycze, natomiast wszyscy biorący udział w imprezie plenerowej otrzymali lody, napoje i kiełbaski, które smażyli sobie na ognisku. Program obchodów DNI RODZINY był bardzo bogaty. Poza „Biegiem po zdrowie" przeprowadzone zostały konkurencje, w których brały udział rodziny, odbyły się dwa mecze : dziewczęta-chłopcy, ojcowie-synowie. Atrakcją imprezy były konkurencje prowadzone przez rycerzy Brata Jana oraz malowanie twarzy. Organizatorami imprezy byli: Rada Sołecka, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jamielnik, miejscowy Zespół Szkół, Biblioteka Szkolna i Publiczna, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna. Impreza przebiegła bardzo sprawnie dzięki aktywnemu włączeniu się wszystkich organizatorów. Na organizację imprezy otrzymano wsparcie finansowe z Urzędu Gminy, Rady Sołeckiej i KGW.

W tym samym dniu, spotkali się na festynie mieszkańcy Lekart. Najmłodszym uczestnikom zapewniono tam przejażdżki kucykiem, a wszyscy uczestnicy, zarówno ci młodsi, jak i starsi mogli degustować potrawy z grilla.

Planowany na sobotę festyn w Bagnie, z powody złej pogody, przełożono na czwartkowe popołudnie.