Zielone wakacje na 102

wakacje na 102

Gminne Centrum Kultury w Mszanowie zaprasza dzieci w wieku szkolnym (uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum) z terenu gminy Nowe Miasto Lubawskie na „Zielone wakacje na 102".
Zajęcia będą się odbywać w "Kranie Brata Jana" i na boisku Orlik w Bratianie ul. Kościelna 25. Potrwają przez 12 dni od poniedziałku do piątku (od 30 lipca do 10 sierpnia 2012) w godzinach od 10.00 do 14.00.
Zgłoszenia należy składać w GCK w Mszanowie ul. Podleśna 1, Tel. 56 472 63 30 - do 27 lipca 2012. Ilość miejsc ograniczona. W programie zajęć znajdą się m.in.: wycieczki rowerowe oraz przejażdżki bryczką, zabawy sportowe i plastyczne, jazda konna, zabawy rycerskie, zwiedzanie Urzędu Gminy. „Zielone wakacje na 102" mają charakter proekologiczny dlatego organizowane będą spotkania z pracownikiem Urzędu Gminy ds. Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa; pracownikiem Wydziału Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego, Leśniczym oraz z Policją. Odbędą się również warsztaty plastyczne Recycling Art. Uczestnicy będą robić kukiełki z których powstanie „Teatrzyk śmieciowy".
W ostatnią noc półkolonii czyli z 9 na 10 sierpnia, przewidziany jest nocleg pod namiotami, który tradycyjnie poprzedzi spływ kajakowy, ognisko z kiełbaskami oraz wieczór filmowy.
Udział w zajęciach jest nieodpłatny.