Konkurs na „NAJŁADNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY”

dozynki 2012Trwa gorący okres żniw, pogoda dopisuje żniwiarzom, więc plony szybko znikają z pól. Można więc powoli przygotowywać się do dożynek. W 2012 roku Dożynki Gminno-Parafialne zaplanowane są na 8 września, a na ich miejsce wybrano Radomno. Jak co roku jednym z punktów programu będzie konkurs na

„NAJŁADNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY".

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich, którzy cenią tradycje, osoby indywidualne, Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Sołeckie i innych nie wymienionych.

A wiec Panie Gospodynie i Panowie Gospodarze, gromadźcie materiały na wieńce w Waszych stodołach, a w głowach snujcie ich projekty, aby później podczas dożynek wypaść jak najlepiej. Wieńce będzie oceniała specjalnie do tego powołana komisja. Kryteria jakimi będzie się ona kierowała zawarte są w Regulaminie konkursu, który jest do pobrania tutaj.

Informujemy ponadto, że podczas Dożynek Wojewódzkich, które w tym roku odbędą się 23 września w Olsztynku także będzie przeprowadzony konkurs na najładniejszy wieniec. Informacje na ten temat oraz regulamin zostały przekazane sołtysom. Są one także dostępne u p. Katarzyny Wałdowskiej w Urzędzie Gminy.