Konkurs na wieniec dożynkowy rozstrzygnięty

wience mW sobotę, podczas Dożynek Gminno Parafialnych w Radomnie, rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy.
Ocenie poddano sześć wieńców: z Bagna, Gwiździn, Jamielnika, Nawry, Nowego Dworu Bratiańskiego i Radomna. We wszystkich widać było ogrom pracy jaki włożono w zaprojektowanie ich, uzyskanie odpowiednich materiałów i samo wykonanie. Niestety wygrać mógł tylko jeden.
Komisja konkursowa w składzie:

1. Renata Rochnowska Przewodnicząca
  2. Krystyna Danielewska Z-ca Przewodniczącej
  3. Agnieszka Gołembiewska Sekretarz
  4. Grażyna Jonowska Członek
  5. Dorota Lipska Członek

po wnikliwych naradach zadecydowała że:

• I Miejsce ze 142 punktami zajął wieniec wykonany przez mieszkańców Jamielnika,
  • II miejsce ze 138 punktami zajął wieniec wykonany przez mieszkańców Gwiździn,
  • III miejsce ze 115 punktami zajął wieniec wykonany przez mieszkańców Bagna.

Pozostałym autorom wieńców przyznano wyróżnienia za wkład pracy włozony w wykonanie wieńców.

Jamielnik Gwiździny Bagno
I miejsce II miejsce III miejsce
Jamielnik Gwiździny Bagno
Nawra Nowy Dwór Radomno
Wyróżnienie Wyróżnienie Wyróżnienie
Nawra Nowy Dwór Bratiański Radomno

Na wstępie Komisja zadecydowała, że z konkursu, mimo że zyskiwał jej najwyższe uznanie, zostanie wykluczony wieniec z Radomna, gdyż nie spełniał wymogów regulaminowych tj. obecność elementów otwarcie mówiących kto jest jego autorem. W tym przypadku była to nazwa wsi widoczna na bochenku chleba.