Pierwsze szkolenie w ramach Mikrograntu „Podaj dalej”

Pierwsze szkolenie w ramach Mikrograntu „Podaj dalej” 31 sierpnia 2011 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gwiździnach odbyło się pierwsze z czterech zaplanowanych spotkań w ramach projektu Mikrogranty „Podaj dalej”, prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Projekt odbywa się w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, w którym to biblioteki Gminy Nowe Miasto Lubawskie pełnią funkcję biblioteki wiodącej. Napisanie wniosku o dofinansowanie spotkań z Mikrograntu, przeprowadzenie 4 szkoleń i przekazanie dotychczas zdobytej wiedzy bibliotekarzom z bibliotek partnerskich to zadania, które muszą wykonać Biblioteki z naszej Gminy, występując w roli Leadera.

Uczestnikami szkolenia zatytułowanego „Pozyskiwanie zewnętrznych źródeł finansowania dla bibliotek” byli bibliotekarze z powiatu nowomiejskiego (łącznie 18 osób). Spotkanie poprowadził Dyrektor Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Lubawska” – Pan Artur Bednarczyk.
Uczestnicy pozyskali wiedzę na temat możliwości pozyskiwania funduszy za pośrednictwem LGD na działania bibliotek, zasady pisania projektu i praktyczną stronę pracy z wnioskiem. Spotkanie zakończyło się wymianą doświadczeń przy ognisku.

Kolejne szkoleniw na temat „Promocja biblioteki w środowisku lokalnym” w ramach projektu odbędzie się 21 września, a już 28 września odbędzie się spotkanie „na Skype”, gdzie będzie można porozmawiać o nowoczesnych komunikatorach w pracy biblioteki.

Więcej informacji na temat Programu Rozwoju Bibliotek na stronie Biblioteki w Gwiździnach (www.gwizdziny.bil-wm.pl) lub na oficjalnej stronie programu pod adresem www.biblioteki.org.

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Gwiździnach