Mikołajki w Gminie Nowe Miasto Lubawskie

mikołaj

Początek grudnia to czas kiedy Święty Mikołaj odwiedza dzieci z Gminy Nowe Miasto Lubawskie. W tym roku zawitał do Bagna i Chrośla. Tam w świetlicach wiejskich odbyły się spotkania mikołajkowe, na których nasi milusińscy mogli obejrzeć przygotowane na tą okazję występy, a później spotkać się oko w oko z Mikołajem. Można było przekonać się, że gdy było się grzecznym w ciągu mijającego roku to Mikołaj wcale nie jest taki straszny. Można było porozmawiać z nim i na koniec odebrać słodkie prezenty. W Bagnie, gdzie organizatorką imprezy była Sołtys Edyta Gorzka, rozrywkę zapewnił, zaproszony przez GCK Mszanowo, teatr Art-Re z Krakowa, który wystawił bajkę „O Złotej Kaczce", a w Chrośla, gdzie działania Sołtysa Marka Miecznikowskiego wspomagała w organizacji Rada Sołecka oraz OSP, część artystyczną przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Radomnie pod kierunkiem Pani Teresy Cichockiej.
W tych dniach Mikołaj nie próżnował, odwiedził także szkoły na terenie Gminy. Na spotkaniach z dziećmi częstował cukierkami i wszystkim wręczył słodkie czekolady.
Imprezy te były sfinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.