Po feriach

Ferir z GCK 2013

W dniach 21.01 – 1.02.2013, podczas ferii zimowych, Gminne Centrum Kultury w Mszanowie gościło dzieci i młodzież z Gminy Nowe Miasto Lubawskie. W dwutygodniowych zajęciach uczestniczyło około dwadzieścioro dzieci. Chętnie korzystały one z przygotowanych atrakcji. Nasze pociechy, pod okiem animatorki Aleksandry Leśniewskiej, uczestniczyły z dużym zaangażowaniem w konkursach, quizach i zabawach z chustą animacyjną.
Przygotowywały także teatrzyk kukiełkowy oraz brały udział w zajęciach plastycznych, tworząc przeróżne dzieła m.in. z masy plastycznej. Turnieje warcabowy i tenisa stołowego wyłoniły najlepszych graczy wśród uczestników „Ferii z GCK". Jak na zimę przystało, nie zabrakło szaleństwa na sankach oraz wspólnego lepienia bałwanów.
W drugim tygodniu ferii odbyły się spotkania z pracownikami Urzędu Gminy. Miały one charakter edukacyjny. Pani Iwona Zielińska z GOPS w Mszanowie przestrzegała dzieci przed wszelkimi uzależnieniami jakie grożą młodemu człowiekowi. Spotkanie odbyło się w ramach Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tematem drugiego spotkania była ochrony środowiska. Pani Alina Ławicka poinstruowała dzieci w jaki sposób należy pozbywać się zużytych baterii oraz elektro-śmieci. Przy tej okazji przeprowadzono zbiórkę zużytych baterii. Drugim punktem tego spotkania była akcja „Świeć Przykładem" promującą oszczędzanie energii elektrycznej.
Na zakończenie ferii każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy certyfikat a najaktywniejsi drobne upominki.

Źródło: GCK Mszanowo