Dzień Kobiet w Gminie Nowe Miasto Lubawskie

strażacy mOd kilku lat, w dniu Kobiet, Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasz Waruszewski stara się spotkać z jak największą liczba mieszkanek naszej Gminy, aby osobiście złożyć im życzenia i podziękować za codzienny trud. Niestety tygodnia by nie starczyło, aby mógł odwiedzić wszystkie sołectwa, więc wspomogli go, składając życzenia w jego imieniu, Panowie Roman Biegajski – Przewodniczący Rady Gminy i Andrzej Andrzejewski – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury oraz w Tylicach Pani Agnieszka Paturalska-Miehlau – Sekretarz Gminy. Spotkania odbywały się przeważnie w świetlicach wiejskich.

Przygotowały je Koła Gospodyń Wiejskich wraz z Sołtysami i Radami Sołeckimi przy walnym udziale Ochotniczych Straży Pożarnych oraz innych organizacji i stowarzyszeń działających w terenie. Wszystkim paniom wręczono tradycyjnego tulipana i czasami do tego jakieś słodkości. Później zwykle były specjalnie na tą okoliczność przygotowane przez młodzież lub zaproszone zespoły występy, a na koniec pogaduszki przy kawie i ciastku. Tematy były różne – od dowcipów i ploteczek po poważne pytania do Wójta o sprawy aktualnie nurtujące mieszkanki. Wszystkie spotkania przebiegły w luźnej i miłej atmosferze, a Wójt zapowiedział, że taką formę obchodów Dnia Kobiet kontynuował będzie w przyszłości.

Dzień Kobiet w Skarlinie

Dzień Kobiet w Jamielniku