Gmina

Aktualności

Dni Rodziny 2013 zainaugurowane

Rozmiar czcionki:

 

W ramach XV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny p.t. Rodzina a przekaz wartości i tradycji oraz kampanii społecznej „Postaw na Rodzinę" na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie zaplanowano uroczystości, pikniki, festyny i imprezy sportowe dla rodzin finansowane z funduszy sołeckich oraz Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Rady Sołeckie wraz z Radnymi, Koła Gospodyń Wiejskich, Szkoły, Kółka Rolnicze, Ochotnicza Straż Pożarna, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanowie aktywnie włączyły się w organizację oraz obchody uroczystości.

DR Mszanowo pan

W sobotę 1 czerwca 2013r. odbył się Festyn Rodzinny w Skarlinie. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Skarlinie o godz. 14:00, a następnie od godz. 15:00 zaplanowano blok kulturalno-rozrywkowy. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych wspaniałe atrakcje- dmuchane zjeżdżalnie, zamek, przejażdżkę kucykiem oraz dla rodzin konkurencje sportowe. W ramach festynu odbyło się spotkanie seniorów, którzy spędzili wspólnie czas przy kawie i cieście oraz wzięli udział w zabawach i konkurencjach np. zaplatanie sznurka na czas, zgadywanie długości sznurka, kręcenie hula hop. Następnie odbyła się zabawa taneczna i ognisko.


W tym samym dniu odbył się Festyn Rodzinny w Chroślu na terenie świetlicy wiejskiej. Zaplanowano szereg konkurencji sportowych dla dzieci i dorosłych takich jak: rzut kaloszem Sołtysa, bieg w workach, rzut jajkiem, rozciąganie linii gaśniczej na czas, taniec na gazecie. Panowie rozegrali mecz piłki nożnej: tatusiowie kontra synowie. Natomiast na odnowionym placu zabaw odbył się mecz siatkówki: mamy kontra córki, a dzieci mogły się pobawić w nowym domku. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna. Dla mieszkańców zorganizowano poczęstunek: kawa, ciasto, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz kiełbaski z ogniska.


Również w sobotę 1 czerwca 2013r. odbył się Piknik Rodzinny w Bagnie. Dzieci przygotowały występy artystyczne dla uczestników pikniku, a Pani Sołtys Grażyna Bąkowska przygotowała dla dzieci i rodzin przeróżne konkurencje sportowe takie jak bieg na czas, bieg na czas w celu przelania wody z wiadra do słoja za pomocą szklanki, bieg na czas 2 osób ze związanymi nogami, mężczyźni obierali jabłko, była również przeciągana lina, dmuchano balony dopóki nie pękną oraz wiele innych. Panowie ze swoimi synami rozegrali mecz piłki nożnej. Na pikniku można było wypić kawę, zjeść ciasto lub kiełbaskę z ogniska.


2 czerwca 2013r. w Pacółtowie odbył się piknik rodzinny oraz spotkanie seniorów. Młodzież z Domu Dziecka w Pacółtowie przygotowała występy artystyczne, na placu zabaw przygotowano zabawy i konkurencje dla dzieci i rodzin. Można było miło i rodzinnie spędzić czas, zjeść kiełbaskę z grilla i potańczyć przy wesołej muzyce. Dzieci otrzymały słodycze i napoje.


Również 2 czerwca 2013r. odbył się Piknik Rodzinny w Mszanowie dla mieszkańców sołectwa Mszanowo i Łąki Bratiańskie. Przygotowano szereg atrakcji dla rodzin i dzieci. Konkurencje sportowe dla mieszkańców prowadziły Panie Ania i Agnieszka – nauczycielki z Gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim. Mieszkańcy i dzieci brali udział w przeróżnych konkurencjach miedzy innymi: bieg z jajkiem, bieg 2 osób ze związanymi nogami, piłka parzy czyli odbijanie piłki żeby nie upadła, strzelanie piłką do bramki. Między konkurencjami można było posłuchać piosenek, wypić kawę i posilić się ciastem lub kiełbaską z grilla. Dla dzieci przewidziano lody i soczki. Młodzieżowy zespół taneczny dziewcząt z Gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim wystąpił przed publicznością pokazując swoje układy taneczne. Dziewczęta również nauczyły 1 układu dzieci uczestniczące w pikniku i zatańczyły go wspólnie dla publiczności.


Źródło: GOPS Mszanowo

Share