Spotkanie „Łączy nas patriotyzm”

polska flagaOd 2010 roku Stowarzyszenie non omnis moriar wraz z partnerami corocznie realizuje regionalny projekt „Łączy nas patriotyzm". To już IV edycja. Projekt ten zakłada organizację powiatowych spotkań prelekcyjno-integracyjnych dla osób ze środowisk kombatanckich, z członkami organizacji pozarządowych, samorządowcami, młodzieżą, pracownikami szkół. Na spotkaniach przybliżany jest realizowany od wielu lat przez Stowarzyszenie autorski Program „Patriotyzm Wczoraj i Dziś".
W tegorocznej edycji spotkanie takie odbędzie się także w Gwiździnach.

Przedstawiona w pierwszej części spotkania prezentacja będzie zaczątkiem dyskusji której wątkami przewodnim będą pytania:

• Co możemy zrobić, aby poprzez wspólne działania wokół tak cennej dla nas idei, jaką jest patriotyzm, gromadzić jak największe grupy ludzi?
  • Jak włączać w te działania mieszkańców i młodzież?
  • Jak spowodować, by były one w dzisiejszym świecie atrakcyjne?
  • Jak korzystać z dorobku i go utrwalać?

Spotkania to również okazja do integracji i prezentacji doświadczeń organizacji kombatanckich w kontekście otaczającej nas dziś rzeczywistości. Refleksyjnie zastanowimy się, jaką rolę pełnią i jaką mogą dziś pełnić członkowie środowisk kombatanckich w lokalnej przestrzeni społecznej.

„Łączy nas patriotyzm"

na spotkanie, które odbędzie się
w dniu 19.06.2013r. (środa)
w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gwiździnach
Gwiździny 123

Program spotkania

Część prelekcyjna:
11:10 - 11:20 Wprowadzenie - Maciej Prażmo, autor „Patriotyzm Wczoraj i Dziś” - geneza powstania pomysłu.
11:20-12:40 Maciej Prażmo - „Patriotyzm Wczoraj i Dziś - 2006-2010” - prezentacja
12:40 - 12:50 Pytania i odpowiedzi.
12:50 - 13:10 Przerwa kawowa.
Część refleksyjo -dyskusyjna:
13:10 - 13:30 Część artystyczna.
13:30 - 14:30 Debata i refleksje „Łączy nas patriotyzm” - prowadzący Henryk Zagórski.
14:30:00 Zakończenie.

baner non omis

Projekt „Łączy nas patriotyzm —IV edycja"

realizowany przez Stowarzyszenie Promujmy Kozłowo non omnis moriar