Biblioteka Publiczna w Jamielniku laureatem ogólnopolskiego konkursu

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w ramach obchodów X edycji Tygodnia Bibliotek ogłosiło konkurs Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych. Przedmiotem oceny była jedna, wskazana przez bibliotekę akcja.

Dawna Wieś Polska – pod taką nazwą jamielnicka biblioteka przeprowadziła swoją imprezę. Celem akcji było zaprezentowanie mieszkańcom Jamielnika oraz Internautom zgromadzonych w bibliotece eksponatów dawnej kultury materialnej i piśmienniczej. Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowali w bibliotece wystawę eksponatów i zdjęć minionej epoki. Dzięki przychylności Dyrekcji i przy zaangażowaniu uczniów jamielnickiej szkoły zaadaptowaliśmy również strych biblioteki na „mini" Izbę Pamięci, do której zapraszamy tych wszystkich, którzy są miłośnikami lokalnej historii.
Tym, którzy ofiarowali bibliotece swoje pamiątki i cenne świadectwa naszych dziadków i pradziadków serdecznie dziękujemy. To dzięki Wam - drodzy ofiarodawcy zostaliśmy laureatami konkursu, zajmując zaszczytne III miejsce. Całość akcji zamieściliśmy na Facebooku jamielnickiej biblioteki. Wystawę Dawnej Wsi Polskiej zaprezentowaliśmy również na dożynkach gminno-powiatowych w Jamielniku.

Wręczenie dyplomów
Nagrodą w konkursie był pakiet książek za ponad 1.500 zł oraz dyplom wręczony oficjalnie 18 września na Kongresie Młodych Bibliotekarzy w Olsztyńskiej Bibliotece Uniwersyteckiej.

Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych - prezenracja

Kliknij aby ogladać

Źródło: Elżbieta Olszta GBP filia Jamielnik