Kronika zatrzymanego czasu wyróżniona na Targach Turystycznych w Poznaniu

Kronika zatrzymanego czasuPodczas trwania Międzynarodowych Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu, odbyła się gala III edycji konkursu Róża Regionów 2013, organizowanego przez Pismo Branżowe WIADOMOŚCI TURYSTYCZNE, na najlepsze wydawnictwa promujące miasta, regiony i produkty turystyczne.
W kategorii na wyjątkowy projekt specjalny wyróżnienie otrzymała publikacja „Kronika zatrzymanego czasu. Nowe Miasto Lubawskie między wojnami" wydana przez Urząd Miejski.

Wyróżnienie to należy się mieszkańcom Nowego Miasta Lubawskiego oraz lokalnym pasjonatom, którzy udostępnili nieodpłatnie swoje prywatne zdjęcia, pocztówki i dokumenty do stworzenia tej kroniki.
To już czwarte wyróżnienie dla publikacji nowomiejskich. W roku 2012 wyróżnione zostały trzy publikacje: "Album o zabytkach", "Impresje Nowe Miasto Lubawskie" oraz "Kronika zatrzymanego czasu. Nowe Miasto Lubawskie na dawnej fotografii".
Pierwszego dnia targów Tour Salon w Poznaniu 2013 odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Róża Regionów 2013 na najlepsze wydawnictwo promujące gminę, miasto, region. Laureatów wyróżniono w trzech kategoriach - profesjonalny folder, najlepsza seria wydawnicza, wyjątkowy projekt specjalny.
Spośród ponad 70 nadesłanych publikacji jury wybrało dziewięć najlepszych pod względem merytorycznym, graficznym i funkcjonalnym. W czasie uroczystej gali laureaci odebrali okolicznościowe dyplomy.

LAUREACI:
Profesjonalny folder:
I. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna - VisitOpolskie Katalog produktów turystycznych
II. Fundacja Lokalna Grupa Działania „Spichlerz Górnego Śląska" - Folder produktów i usług Spichlerza Górnego Śląska
III. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego - Region Lubelski - największe atrakcje turystyczne

Wyjątkowy projekt specjalny:
I. Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna - Poznańska karta turystyczna
II. Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna - Przewodnik „Spacerkiem po Płocku"
III. Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego - Łódzkie na weekend

Najlepsza seria wydawnicza:
I. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego - Zasuwaj w Góry Świętokrzyskie - Wycieczki piesze po Regionie
II. Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna – Szlaki rowerowe i kajakowe Warmii i Mazur
III. Stowarzyszenie Podziemne Trasy Turystyczne Polski - Podziemne Trasy Turystyczne Polski

WYRÓŻNIENI:
Profesjonalny folder:
Gmina Trzebnica - Rodzinny przewodnik turystyczny po Gminie Trzebnica
Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej - Perły architektury Bielska-Białej. Budowle kunsztownie cyzelowane.
Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna - Oferty turystyczne 2013 - Region Lubelski
Gmina Miasto Szczecin – Szczecin - Mały przewodnik dla dzieci
Urząd Miasta Olsztyn Wydział Kultury, Promocji i Turystyki - Odkryj cztery wymiary miasta-ogrodu!
Gmina Miejska w Łebie - Łeba - niezbędnik turysty
Lokalna Grupa Działania - Przyjazne Mazowsze - Przewodnik subiektywny - Powiat Płoński
Dolnośląska Organizacja Turystyczna - Atlas turystyki wodnej

Wyjątkowy projekt specjalny:
Miasto Leszno - Album fotograficzny "Leszczyńskie impresje"
Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim - Kronika zatrzymanego czasu - Nowe Miasto Lubawskie między wojnami
Gmina Złocieniec - Gmina Złocieniec i okolice - przewodnik turystyczny
Miasto Inowrocław - Inowrocław. Dawne widoki miasta. Kalendarz na rok 2013
Gmina Ciasna - Architektura Gminy Ciasna
Starostwo Powiatowe w Płońsku - Przewodnik historyczny Ziemi Płońskiej
Urząd Miasta Bielsk Podlaski - Bielsk Podlaski

Najlepsza seria wydawnicza:
Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby - Przewodnik po turystyce aktywnej Szwajcarii Kaszubskiej
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego - Seria Wydawnicza - Lubelskie smakuj życie!
Stowarzyszenie Podziemne Trasy Turystyczne Polski –
1) Podziemne trasy turystyczne Województwa Śląskiego
2) Podziemne Trasy Turystyczne Polski - podziemne trasy należące do Stowarzyszenia Podziemnych Tras Turystycznych Polski

źródło: www.wiadomosciturystyczne.pl