Decoupage – warsztaty w Jamielniku

dekupage dDzieła ...

Przez dwa dni mieszkanki Jamielnika tworzyły rękodzieła metodą decoupage. Dla większości była to w ogóle nieznana technika zdobienia. Okazało się, że ze zwykłej butelki można wyczarować istne cuda. Wystarczą tylko: klej, farba, lakier, serwetki, no i oczywiście trochę twórczej inicjatywy. Wszelkie problemy z doborem odpowiednich materiałów i barw rozwiązywała uśmiechnięta instruktorka - Justyna Piotrowska. Oprócz zdobionych butelek panie tworzyły również zakładki do książek, jak na bibliotekę przystało oraz niepowtarzalne wzorem kolczyki. Organizatorzy zadbali również o posiłek w formie cateringu.

Warsztaty przeprowadzone zostały przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Lubawska i odbyły się 30.11 - 01.12.2013 r. w jamielnickiej bibliotece publicznej.

Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi Jamielnik serdeczne dziękuje pracownikom LGD Ziemia Lubawska w Kurzętniku za umożliwienie przeprowadzenia warsztatów w Jamielniku.

dekupage uczestnicy... i ich twórczynie

Źródło: Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Jamielniku Elżbieta Olszta