Czytelnicy jamielnickiej biblioteki w Urzędzie Wojewódzkim

Na zaproszenie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie 4 grudnia 2013 r. członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Jamielniku uczestniczyli w IV Konferencji Regionalnej Programu Rozwoju Bibliotek.

Spotkanie WBP pan
Przedstawiciel jamielnickiej biblioteki uczestniczył w panelu dyskusyjnym pn. „Biblioteka - Twój czas, Twoje miejsce", w którym zasiedli reprezentanci różnych środowisk z terenu województwa : seniorów, młodych mam, inwalidów i wolontariuszy. Wyróżnienie jest tym większe, że spośród kilkudziesięciu Dyskusyjnych Klubów Książki działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego do dyskusji poproszono przedstawiciela z gminy Nowe Miasto Lub. z/s w Mszanowie. Panel dyskusyjny prowadził Andrzej Marcinkiewicz - Dyrektor WBP w Olsztynie.

Na scenie miejsce zajęła Marta Domżalska - uczennica Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Nowym Mieście Lubawskim, która wypowiedziała się na temat korzyści, jakie czerpie z dyskusji o książkach w gronie rówieśników w jamielnickiej bibliotece. „...nawiązałam przyjaźnie i chociaż mieszkam w miejscowości oddalonej od biblioteki o kilka kilometrów, to nie wyobrażam sobie, że mogłabym zrezygnować z dyskusji nad książkami w gronie bliskich mi osób". Dyrektor Andrzej Marcinkiewicz, dziękując za wypowiedź podkreślił, że Marta jest typowym przykładem młodej osoby, która posługuje się poprawną polszczyzną a dar literackiego języka, to zapewne efekt zamiłowania do książek.

W konferencji wzięli również udział: Elżbieta Olszta - jamielnicka bibliotekarka, Andrzej Andrzejewski - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim z/s w Gwiździnach oraz Anna Suwińska - uczennica Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie.

Źródło: GBP filia Jamielnik - Elżbieta Olszta