Mikołajki 2013

mikołajki 2013Pierwsza połowa grudnia to okres, w którym corocznie Gminę naszą odwiedza Mikołaj wręczając grzecznym i pracowitym cukierki i paczki ze słodkościami, choć może zdarzyć się, że zamiast tego wręczy rózgi dla tych, którzy swoimi postępkami w ciągu roku, na to zasłużyli.

Także w tym roku Mikołaj zawitał w nasze progi. Odwiedził szkoły, świetlice wiejskie. Nie zapomniał też o Urzędzie Gminy.

Mikołajki w świetlicach wiejskich organizowali Sołtysi razem z Radami Sołeckimi przy współudziale GOPS Mszanowo. Często czynnie w te przygotowania włączały się miejscowe jednostki OSP. Dla dzieci oprócz paczek przygotowano zabawy i konkursy, a dla rodziców kawę i ciasto. Mikołaj odwiedził m.innymi świetlice w Bagnie, Chroślu, Jamielniku, Nowym Dworze Bratiańskim, Radomnie i Tylicach.

Mikołajki w Bagnie

Mikołajki w Chroślu

Mikołajki w Jamielniku

Mikołaki w Urzędzie Gminy

Wójta Gminy, poza Mikołajem, odwiedziła , delegacja uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowym Mieście Lubawskim. Przekazali oni na ręce Wójta Gminy Tomasza Waruszewskiego świąteczne życzenia oraz własnoręcznie wykonane szopki i ozdoby świąteczne.

Warsztaty terapii zajeciowej