Konkurs na wieniec dożynkowy

Wieniec dożynkowy17 września o godzinie 9.00 rozstrzygnięty zostanie gminny konkurs na „Najładniejszy wieniec dożynkowy". Będzie miało to miejsce w Mszanowie przed Urzędem Gminy. W tym roku Gmina Nowe Miasto Lubawskie jest organizatorem Dożynek Powiatowych, które odbędą się 22 września w Jamielniku, stad te nietypowe miejsce i czas. Do udziału w konkursie zapraszamy osoby indywidualne, Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Sołeckie oraz wszystkich, którzy cenią tradycje. Wieńce dożynkowe należy dostarczyć 17. 09. 2013 r. do godz. 9:00 do Mszanowa, po wcześniejszym, bo w terminie do 12.09.2013 r., zgłoszeniu telefonicznym (tel. 56 472 63 10) zamiaru swojego uczestnictwa. Bardzo ważne– wieniec nie może być opisany, tzn. nie może zawierać nazwiska lub nazwy twórców, miejscowości którą reprezentuje ani symboli charakterystycznych dla danej wsi, gdyż grozi to dyskwalifikacją.

Dla wykonawców nagrodzonych wieńców organizatorzy przewidują nagrody i wyróżnienia. Trzy pierwsze miejsca otrzymają dyplomy i nagrody pieniężne, pozostali dyplomy uznania. Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród nastąpi w dniu 22.09.2013 r. w Jamielniku podczas części oficjalnej uroczystości ok. godz. 16:00.

Do pobrania: Regulamin konkursu