Konkurs na wieniec dożynkowy rozstrzygnięty

W tym roku wcześniej niż zwykle, bo kilka dni przed dożynkami, rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Stało się tak dlatego, bo w tym roku nasze gminne dożynki, które odbędą się 22 września 2013 r. w Jamielniku, będą jednocześnie dożynkami powiatowymi i tam przeprowadzony będzie konkurs na najładniejszy wieniec w powiecie.
Do konkursu zgłoszono wieńce z 9 sołectw . Komisja, pod przewodnictwem Wójta Seniora Romana Trąpczyńskiego, długo i szczegółowo oglądała wszystkie wieńce, a potem musiała uporać się z trudnym wyborem – z tych wszystkich pięknych wybrać najpiękniejszy.

Komisja

Komisja w pełnym składzie.

Wreszcie, po naradzie i podliczeniu głosów, przewodniczący ogłosił wynik:

• I miejsce i nagrodę w wysokości 500 zł oraz możliwość reprezentowania Gminy Nowe Miasto Lubawskie na dożynkach powiatowych lub wojewódzkich uzyskał wieniec przygotowane przez Sołectwo Jamielnik.
  • II miejsce i nagrodę w wysokości 300 zł uzyskał wieniec przygotowane przez Sołectwo Nowy Dwór Bratiański.
  • III miejsce i nagrodę w wysokości 200 zł uzyskał wieniec przygotowane przez Sołectwo Radomno.

Autorom pozostałych wieców przyznano wyróżnienia w wysokości po 100 zł.
Zwycięzcom gratulujemy, autorom wszystkich wieńców dziękujemy za włożony trud, a wszystkie nagrodzone i wyróżnione wieńce można będzie obejrzeć w korowodzie, podczas Dożynek Gminno Powiatowych w Jamielniku, na które serdecznie zapraszamy.

1m jamielnik m
Sołectwo Jamielnik