Wizyta członków Stowarzyszenia Józefa Piłsudskiego "Orzeł Strzelecki"

W piątek, dnia 08.08.2014r. w Urzędzie Gminy w Mszanowie odbyło się spotkanie, w którym brali udział Wójt Gminy-Tomasz Waruszewski, Prezes Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Wsi Jamielnik i jednocześnie radna Gminy - Barbara Grzywacz, oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Józefa Piłsudskiego "Orzeł Strzelecki".

Zainteresowani przedsięwzięciem budowy pomnika Generała Brygady Adolfa Mikołaja Waraksiewicza na miejsce przybyli Komendant Stowarzyszenia Józefa Piłsudskiego "Orzeł Strzelecki" w Kanadzie - Grzegorz Waśniewski oraz ppłk Józef Zysk - Wiceprezes Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP (w kręgach Piłsudczyków nazywany "Marszałkiem").

Pan Grzegorz Waśniewski dowiedziawszy się za pośrednictwem Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk. Andrzeja Szczołka o naszym przedsięwzięciu, zanim osobiście odwiedził nasze strony, przysłał list, który zostanie odczytany podczas Uroczystości. Przekazał ponadto 1000,00 zł na pomoc w organizacji imprezy odsłonięcia pomnika. Inicjatywę wsparł dodatkowo Związek Piłsudczyków RP, jak również sam Marszałek ze środków własnych.