Gmina

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w I półroczu 2016 roku

Rozmiar czcionki:

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w I półroczu 2016 roku.

Czytaj więcej...

Nowy wzór dowodu osobistego

Rozmiar czcionki:

Przypominamy, że od 1 marca 2015 r. będzie obowiązywał nowy wzór dowodu osobistego obsługiwany przez System Rejestrów Państwowych.

Na dowodzie pojawi się szereg nowych zabezpieczeń: m.in. dwukrotnie powtórzone zdjęcie posiadacza, mikrodruki, tłoczenia i specjalne farby. Dzięki temu znacznie trudniej będzie go sfałszować. Na dowodzie znajdą się informacje o polskim obywatelstwie. Poniżej można zobaczyć wygląd nowego dokumentu.

Czytaj więcej...

Od 1 marca nowy wzór dowodu osobistego

Rozmiar czcionki:

Od 1 marca 2015 r. będzie obowiązywał nowy wzór dowodu osobistego obsługiwany przez nowy System Rejestrów Państwowych.

Co nowego będzie zawierać dowód osobisty? Pojawi się szereg nowych zabezpieczeń: m.in. dwukrotnie powtórzone zdjęcie posiadacza, mikrodruki, tłoczenia i specjalne farby. Dzięki temu znacznie trudniej będzie go sfałszować. Na dowodzie znajdą się informacje o polskim obywatelstwie.

Czytaj więcej...

Zmiany w Karcie Dużej Rodziny w 2015 roku

Rozmiar czcionki:

Od 1 stycznia 2015 roku dorośli członkowie rodzin wielodzietnych posiadający Kartę Dużej Rodziny mogą korzystać z ustawowych zniżek na przejazdy kolejowe: tj. z 37% ulgi przy przejazdach publicznym transportem kolejowym na podstawie biletów jednorazowych oraz z 49% ulgi dla posiadaczy biletów miesięcznych. Od 1 stycznia 2015 roku obowiązują także nowe wnioski dla rodzin, które będą ubiegać o przyznanie Karty Dużej Rodziny.

Czytaj więcej...