13 października 2014r. w Gminie Nowe Miasto Lubawskie z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie nauczycieli z przedstawicielami Urzędu Gminy i Rady Gminy.

Wójt Gminy - Tomasz Waruszewski podziękował nauczycielom i wychowawcom oraz pracownikom oświaty za ich pracę. Przedstawił zawód nauczyciela jako powołanie i misję jaką ma do spełnienia każdy, który świadomie, mądrze i konsekwentnie kształtuje postawę młodego człowieka. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy  - Roman Biegajski oraz  Prezes ZNP - Maria Krezymon. Życzyli nauczycielom  zdrowia, wszelkiej pomyślności, szczęścia w życiu rodzinnym oraz przekazali podziękowanie za kształtowanie młodego pokolenia i gratulowali osiągnięć.

W dalszej części uroczystości  Wójt Gminy wręczył nagrody następującym osobom:

1.    Pani Marzena Weisgerber dyrektor  Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
2.    Pani Aldona Wieczerzycka vice dyrektor Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie
3.    Pani Katarzyna Przeradzka nauczyciel Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
4.    Pani Dorota Oczkowska nauczyciel Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie
5.    Pan Henryk Zagórski  nauczyciel Szkoły  Podstawowej im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach
6.    Pani Urszula Wachowiacz  nauczyciel Szkoły Podstawowej w Radomnie
7.    Pani Elżbieta Suszyńska  nauczyciel Szkoły Podstawowej w Skarlinie

Ślubowanie złożyła Pani Anna Kremska , która zdała egzamin na nauczyciela mianowanego.

Wszyscy nauczyciele  i pozostali zaproszeni na to spotkanie pracownicy oświaty, otrzymali od Wójta Gminy  i  Przewodniczącego Rady upominki i kwiaty.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, przy kawie, ciastach i owocach.
Na zakończenie dyrektorzy szkół podziękowali przedstawicielom organu prowadzącego wręczając wiązanki kwiatów.