Tak się bawiliśmy podczas ferii

Czas wypoczynku jest dobrze wykorzystany szczególnie wtedy, kiedy wypoczynek przybiera aktywne formy. Do takiego właśnie spędzenia ferii zimowych zaprosił UKS „ Sprint” działający w Pacółtowie. Członkowie grupy cyrkowej „Piccolo” działającej w klubie spotkali się w Jamielniku z grupą cyrkową założoną niedawno w tamtejszej szkole. W czasie warsztatów cyrkowcy z Piccolo dzielili się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem z początkującymi koleżankami i  kolegami z Jamielnika.

W aktywnym wypoczynku wskazana jest różnorodność. Dlatego dzieci i młodzież z Pacółtowa, Tylic i Nowego Miasta wyjechały pod opieką Grażyny Zagórskiej i Danuty Lendzion – Komar na basen do Iławy. Oprócz korzystania z atrakcji basenowych doskonaliły technikę pływania. W ich ślady poszli dorośli mieszkańcy, którzy również zorganizowaną grupą wyjechali na ten sam basen zdrowo spędzając tam czas.
Aktywność ruchowa przynosi radość. Dlatego nie można się dziwić, że wszyscy uczestnicy feryjnych zajęć byli z nich bardzo zadowoleni.

(Źródło: Grażyna Zagórska)