Komunikat z Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

17 kwietnia 2015 roku w Społecznej Szkole Podstawowej w Tylicach odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Do turniejowych zmagań, w centrum których jest wiedza i umiejętności z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze, stanęły drużyny reprezentujące szkoły z terenu gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Gimnazja w Bratianie i Jamielniku wystawiły trzyosobowe zespoły. Szkoły Podstawowe: w Bratianie, Gwiździnach, Radomnie, Skarlinie i w Tylicach reprezentowały drużyny złożone z czterech osób: dwóch dziewcząt i dwóch chłopców każda. Warunkiem startu w rowerowej rywalizacji było posiadanie prawa do kierowania rowerem w postaci karty rowerowej. Zawody otworzył Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie – Tomasz Waruszewski, który osobiście przywiózł koperty z testami konkursowymi. Turniej składał się z dwóch części. Pierwsza miała charakter teoretyczny i polegała na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru złożonego z 25 pytań w czasie 30 minut. W drugiej części uczestnicy pokonywali rowerowy tor złożony z sześciu przeszkód. O miejscu drużyny w turnieju decydowały wyniki obu etapów. Rywalizacja między gimnazjalistami zakończyła się wygraną uczniów z Bratiana nad reprezentacją Jamielnika. Wśród drużyn ze szkół podstawowych, najlepiej w tym trudnym komunikacyjnym turnieju zaprezentowali się uczniowie ze Skarlina. Wyprzedzili oni zespół z Tylic i Bratiana. Najlepsze drużyny otrzymały puchary Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Nagrodzono też statuetkami rowerzysty indywidualnych mistrzów. Rywalizację w kategorii szkół podstawowych wygrała Wiktoria Jaskulska z Tylic. Wśród gimnazjalistów taki sam najwyższy wynik uzyskali dwaj uczniowie z Bratiana: Gabriel Golder i Dawid Koprowski. Wszyscy startujący, poprzez przygotowania do rywalizacji w turnieju i jazdę na torze przeszkód są z pewnością lepiej przygotowani do bezpiecznego poruszania się po drodze. Najlepsze drużyny będą reprezentowały gminę Nowe Miasto Lubawskie w zawodach powiatowych.

(Żródło: Gminny Organizator Sportu, Grażyna Zagórska)