XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny w Gwiździnach

20 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach odbył się XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas I-III.

Do ,,walki” z błędami przystąpili uczniowie z 13 szkół powiatu nowomiejskiego. Łącznie wzięło udział 23 uczestników: siedmioro pierwszoklasistów, siedmioro drugoklasistów i dziewięcioro trzecioklasistów.

Najpierw dzieci pisały dyktando, potem rozwiązywały test ortograficzny w swoich kategoriach wiekowych. Po wykonaniu zadań uczestnicy obejrzeli film edukacyjny, po czym nastał czas ogłoszenia wyników. Komisja sprawdzająca wyłoniła następujących zwycięzców:

1. Musiał Monika    -  26,5 pkt. ( Zespół Szkół w Kurzętniku)
    2. Leczkowska Sylwia    -  20,5 pkt. (Zespół Szkół w Mrocznie)
    3. Rudzińska Iwona -       19 pkt. (Szkoła Podstawowa w  Skarlinie)

1. Wnuk Michał -  22,5 pkt. (Szkoła Podstawowa w Montowie)
    2. Lewalska Milena   -  22,25 pkt. (Zespół Szkół w Jamielniku)
    3. Buko Zuzanna -  22 pkt. (Zespół Szkół w Marzęcicach)

1. Wiśniewski Jacek - 39 pkt. (Szkoła Podstawowa w Gwiździnach)
    2. Dąbrowska Michalina – 36,5 pkt. (Szkoła Podst. nr.1 w Nowym Mieście Lub.)
    3. Michalska Marcelina -  36 pkt. (Szkoła Podstawowa w Grodzicznie)

Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczali : Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji w Starostwie Powiatowym w Nowym Mieście Lubawskim - p. Andrzej Korecki , Kierownik Referatu Oświaty w Urzędzie Gminy Nowe Miasto Lubawskie - p. Anna Lenckowska i Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach - p. Hanna Błaszkowska. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe a dyplomy Dyrektor szkoły w Gwiździnach.

(Źródło: Koordynator konkursu mgr Maria Przeradzka)