Tylickie mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym z gościem honorowym

W miniony czwartek, tj. dnia 5 listopada 2015 roku, w Społecznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach odbyły się mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym.

W turnieju udział wzięło ośmiu zawodników w kategorii chłopców i dziewcząt.

Gościem honorowym turnieju był Ryszard Krzemieniewski, animator sportu i rekreacji z Nowego Miasta Lubawskiego.

Do wyłonienia najlepszych zawodników w kategorii chłopców i dziewcząt z całej szkoły (udział brały klasy od II do V) potrzebne były dwa tygodnie eliminacji klasowych. Rywalizacja przebiegała systemem „każdy z każdym” i awans do najlepszej ósemki uzyskały po dwie najlepsze osoby z klasy, w obu kategoriach.

W wielkim finale zawodnicy zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców zagrali mecze „każdy z każdym” i po sześciu godzinach gry, poznano zwycięzców. Najlepszą tenisistką szkoły została Agnieszka Wysocka z klasy IV, a najlepszym tenisistą - Patryk Laskowski z klasy V. Zawodnicy z kompletem zwycięstw pewnie wygrali turniej w swoich kategoriach.

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym - Klasyfikacja końcowa:

Kategoria dziewcząt:

1.   Agnieszka Wysocka. klasa IV

2.   Daria Lange, klasa V

3.   Zuzanna Lange, klasa V

4.   Justyna Laskowska, klasa III

5.   Weronika Malawko, klasa III

6.   Wiktoria Lendzion, klasa II

7.   Agata Bukowska, klasa IV

8.   Natalia Urbańska, klasa II

Kategoria chłopców:

1.   Patryk Laskowski, klasa V

2.   Michał Sarnowski, klasa IV

3.   Kamil Laskowski, klasa V

4.   Mateusz Lewandowski, klasa IV

5.   Kacper Żurawski, klasa III

6.   Wiktor Wysocki, klasa II

7.   Kacper Marszelewski, klasa III

8.   Wojciech Zabłotny, klasa II

„Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników za wspaniałą rywalizację na najwyższym poziomie oraz grę fair play” – powiedziała Dyrektor szkoły, Ewa Wodara.

Specjalne podziękowanie oraz pamiątkowy medal za długoletni wkład w rozwój sportu w powiecie nowomiejskim, z rąk szefowej placówki oraz organizatora turnieju - Jarosława Roszkowskiego, otrzymał gość honorowy - Ryszard Krzemieniewski.

Medale i dyplomy dla wszystkich zawodników ufundowała Dyrektor szkoły, a także dużą ilość gadżetów sportowych dla wszystkich zawodników, a dla szkoły zestaw materiałów dydaktycznych na temat tenisa stołowego, przekazał pan Ryszard.

(Źródło: Jarosław Roszkowski)