Oświatowe plany gminy

W artykule „Oświatowe plany gminy” opublikowanym w ostatnim numerze GN autorka postawiła w podtytule pytanie: Czy dojdzie do przekształcenia kolejnych szkół?

Nad tym jaki wpływ ma niż demograficzny i malejąca liczba dzieci w szkołach na finansowanie oświaty, jakie są dobre i złe strony przekształcania szkół gminnych w szkoły społeczne, jakie są tego skutki dla uczniów, rodziców, nauczycieli, szeroko debatowały ostatnio władze gminy na forum komisji Rady Gminy.

Niestety w treści artykułu próżno szukać argumentów dotyczących sensu przekształcania szkół. Autorka skupiła się na pobocznych, choć budzących sensację wątkach, dotyczących braku udziału dyrektorów w co dopiero zapoczątkowanej dyskusji o racjonalizacji wydatków oświatowych.

Z tych względów poniżej prezentujemy pełną informacje przekazaną redakcji GN oraz fragment protokołu z obrad komisji Rady Gminy.

Informacja dla GN

Fragment protokołu z obrad komisji Rady Gminy