Listopad w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku

Listopadowe wydarzenia Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku - w relacjach uczniów i nauczycieli.

W poniższym artykule przeczytamy o: Powiatowym Turnieju Siatkówki, realizacji programu "Mały Mistrz", obchodach Światowego Dnia Ofiar Wypadków Komunikacyjnych

Powiatowy Turniej Siatkówki

„Dnia 12 listopada 2015 roku w Zespole Szkół im. Wł. Jagiełły w Kurzętniku odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Gimnazjów. W turnieju wzięły udział nasze drużyny pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego Grażyny Zagórskiej. Dziewczęta zagrały w składzie: Zuzanna Tegowska, Julia Otremba, Klaudia Malinowska, Dominika Nowacka, Justyna Zabłotna, Wiktoria Łukwińska, Bąkowska Magdalena, Dominika Tkaczyk. Drużynę chłopców tworzyli: Szymon Lewicki, Patryk Kurowski, Sebastian Zawolski, Jakub Łukaszewski, Kacper Medrzycki, Mikołaj Jamroży, Łukasz Luba. Zawody rozgrywane były równocześnie dla dziewcząt i chłopców na dwóch boiskach siatkarskich, systemem „ każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Reprezentacje poszczególnych szkół uczestniczące w turnieju grały na zbliżonym poziomie. W wyrównanej stawce nasi siatkarze zajęli III miejsce w powiecie, siatkarki zakończyły turniej na IV miejscu. Jak każde zawody tak i ten turniej dostarczył cennych spostrzeżeń, które sprzyjają podniesieniu umiejętności siatkarskich.”

Zdjęcia dostępne na stronie: http://zsjamielnik.edupage.org/album/?#gallery/325

Realizacja programu "Mały Mistrz"

„Ogólnopolski program sportowy "Mały Mistrz" popularyzuje aktywność fizyczną wśród dzieci najmłodszych klas szkoły podstawowej. Jego celem jest rozwijanie sprawności fizycznej ze szczególnym uwzględnieniem uzdolnień koordynacyjnych mających istotne znaczenie w rozwoju i funkcjonowaniu motoryki dziecka. Od 1 września 2015 roku uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej objęci zostali realizacją tego właśnie programu. Polega on na tym, że jedną godzinę w tygodniu, w obecności wychowawcy klasy - Mirosławy Granicy, prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego - Renata Bojarska. Dnia 13 listopada w czasie lekcji wychowania fizycznego uczniowie otrzymali legitymacje "Małego Mistrza", które wręczyła Dyrektor placówki - Marzena Weisgerber. Dzieci będą zdobywały różne sprawności np. lekkoatlety, gimnastyka, siatkarza, rowerzysty i wiele innych.”

Zdjęcia dostępne na stronie: http://zsjamielnik.edupage.org/album/?#gallery/332

Bezpieczni na drodze!

„Dnia 16 listopada 2015 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ofiar Wypadków Komunikacyjnych. W tym dniu przybyły do nas: Wiceprzewodnicząca Rady Gminy - Edyta Gorzka, Radna Gminy - Anna Dymowska oraz pani  dzielnicowa - mł. asp. Dorota Kaczmarska. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, szczególnie po zmroku, aby nie ulec wypadkom komunikacyjnym. Pani dzielnicowa przekazała informacje w bardzo ciekawy i przekonujący sposób. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe, które ufundowała firma VOTUM SA.”

Zdjęcia dostępne na stronie: http://zsjamielnik.edupage.org/album/?#gallery/326

(Źródło: ZS Jamielnik)