Mikołajkowe zmagania z matematyką

Po raz szesnasty odbył się w Szkole Podstawowej w Gwiździnach Gminny Konkurs Matematyczny dla klas I - III.

Najlepsi matematycy ze szkół podstawowych w gminie przybyli wraz z opiekunami, aby zmierzyć się z zadaniami, rozwinąć swoje zdolności i zainteresowania.

Uczniowie przez godzinę rozwiązywali łamigłówki na poziomie klas – pierwszej, drugiej i trzeciej. Po ich umysłowym wysiłku do pracy przystąpiła komisja, która wyłoniła indywidualnych zwycięzców. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe.

Oto wyniki:

• Klasa I – Bojarski Miłosz - S. P. Radomno
  • Klasa II – Rutkowska Zofia - S. P. Skarlin
  • Klasa III– Bednarczyk Emil - S. P. Gwiździny

• Klasa I - Piątek Marta - S. P. Bratian
  • Klasa II - Groszkowska Martyna - S. P. Gwiździny
  • Klasa III – Jobs Igor - S. P. Bratian

• Klasa I - Bednarczyk Rozalia - S. P. Gwiździny
  • Klasa II – Marszelewski Piotr - S. S. P. Tylice
  • Klasa III – Grzywacz Marta - S. P. Skarlin

Oprócz miejsc indywidualnych wytypowano zwycięzców zespołowych. Najlepiej spisali się mali matematycy z gwiździńskiej szkoły, którzy zajęli I miejsce i zdobyli puchar ufundowany przez Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie - Tomasza Waruszewskiego. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Skarlina, na trzecim zaś z Bratiana.

(Źródło: Henryk Zagórski)