Gmina

Aktualności

VII Gminna Olimpiada Zerówkowiczów

Rozmiar czcionki:

Olimpiada Zerówkowiczów

Dnia 14 czerwca w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratanie odbyła się VII Gminna Olimpiada „Zerówkowiczów". Do sportowej rywalizacji stanęły sześciolatki ze wszystkich szkół Gminy Nowe Miasto Lubawskiej, czyli z Gwiździn, z Jamielnika, z Radomna, z Tylic, ze Skarlina i oczywiście z Bratiana.
Olimpiada zawierała mocne akcenty związane z EURO 2012!!! Uczniowie byli ubrani w kolory narodowe. Były też flagi, czapki, peruki, szaliki i wiele innych biało-czerwonych gadżetów. Były też okrzyki zagrzewające do zdrowej rywalizacji!!! Atmosfera od samego początku była kapitalna!!!


Olimpiadę otworzyła p. wicedyrektor szkoły, Aldona Wieczerzycka uroczyście odpalając bratiański znicz olimpijski. Ogień olimpijski został przekazany p. wicedyrektor przez kapitanów wszystkich drużyn startujących w zmaganiach sportowych.
Uczniowie startowali w siedmiu konkurencjach, m.in. układali wieże z klocków, zbijali kręgle, skakali w dal, oddawali strzał na bramkę, czy pokonywali tory przeszkód. Dodatkową konkurencją była tradycyjnie konkurencja dla opiekunów drużyn – w tym roku opiekunowie mieli za zadanie zbić jak najwięcej kręgli. Poradzili sobie wyśmienicie!!!


Po podsumowaniu punktacji na podium stanęły
I miejsce – „Biedronki" – Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie
II miejsce – „Delfiny" – Szkoła Podstawowa im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach
III miejsce – „Słoneczka" – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach
Serdecznie gratulujemy!!!


Złote medale zostały ufundowane przez Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie, srebrne medale ufundowała p. Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, zaś brązowe medale zostały ufundowane przez Dyrekcję Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich.
Wszystkie drużyny otrzymały wyróżnienie za udział oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich.
Na zakończenie został wspólnie odśpiewany hymn EURO „Koko Euro Spoko". Po tak wzorowo wykonanym hymnie, reprezentacji Polski nie pozostało nic innego, jak pokonać Czechów w sobotnim meczu. Trzymamy kciuki!!!


Uroczystego zamknięcia VII Gminnej Olimpiady „Zerówkowiczów" dokonał Wójt Gminy Nowe Miasto Lub., p. Tomasz Waruszewski wyrażając podziw dla sportowej postawy małych zawodników.


Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na VIII Gminną Olimpiadę w przyszłym roku!!!


Koordynatorami Gminnej Olimpiady „Zerówkowiczów" były panie: Dorota Oczkowska i Dorota Lipska.


Tekst & foto: Dorota Lipska

Share