CZŁOWIEK - najlepsza inwestycja

kaganekIndywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów
klas I-III szkół podstawowych w Gminie Nowe Miasto Lubawskie

Od 1 sierpnia 2012r. Gmina Nowe Miasto Lubawskie realizuje projekt pn. Indywidualizacja procesu kształcenia na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”
Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”
Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”

Ogólna wartość projektu: 124 810,00 zł.

• w tym wartość dofinansowania: 124 810,00 zł.
  • w tym wkład własny Gminy Nowe Miasto Lubawskie: 0,00zł

Okres realizacji projektu: od 01.08.2012 r. do 31.07.2013r.

Celem głównym projektu jest zmniejszenie trudności edukacyjnych i rozwój zainteresowań u 186 uczniów klas I-III szkół podstawowych poprzez realizacje zajęć dodatkowych oraz doposażenie bazy dydaktycznej w 100% szkół w Gminie Nowe Miasto Lubawskie.

Cele szczegółowe projektu:

• zniwelowanie trudności w czytaniu i pisaniu oraz trudności matematycznych uczniów klas I-III SP z Gminy Nowe Miasto Lubawskie w roku szkolnym 2012/2013 poprzez organizacje zajęć dodatkowych;
  • zniwelowanie wad wymowy i postawy uczniów klas I-III SP z Gminy Nowe Miasto Lubawskie w roku szkolnym 2012/2013 poprzez organizacje zajęć dodatkowych ;
  • zniwelowanie dysfunkcji na zajęciach terapeutycznych z komunikacji społecznej wśród uczniów klas I-III SP z Gminy Nowe Miasto Lubawskie w roku szkolnym 2012/2013 poprzez organizacje zajęć dodatkowych:
  • rozwinięcie zainteresowań i uzdolnień dzieci na zajęciach rozwijających uczniów klas I-III SP z Gminy Nowe Miasto Lubawskie w roku szkolnym 2012/2013 poprzez organizacje zajęć dodatkowych;
  • stworzenie warunków w 6 szkołach z Gminy Nowe Miasto Lubawskie objętych wsparciem, umożliwiających i wspomagających pracę z uczniem poprzez wyposażenie bazy szkół w niezbędne materiały dydaktyczne, w okresie realizacji projektu.

Wsparcie kierowane jest do dzieci od 7 do 9 lat, które osiągną ten wiek we wrześniu 2012r,wtedy projektem objętych zostanie 186 obecnie już zdiagnozowanych dzieci (92 chłopców, 94 dziewczynki -100% ze wsi) z klas I-III z 6 szkół podstawowych w Gminie Nowe Miasto Lubawskie (Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie-28 dziewcząt, 30chłopców; Szkoła Podstawowa im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach- 11 dziewcząt, 13 chłopców; Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku- 20 dziewcząt, 19 chłopców; Szkoła Podstawowa w Radomnie- 11 dziewcząt, 10 chłopców; Szkoła Podstawowa w Skarlinie- 13 dziewcząt, 13 chłopców; Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach- 11 dziewcząt, 7 chłopców).W poszczególnych zajęciach specjalistycznych wezmą udział te dzieci, u których zdiagnozowano określone problemy. W zajęciach rozwijających zdolności i zainteresowania wezmą udział uczniowie szczególnie uzdolnieni.

W czasie realizacji projektu zostanie doposażona baza dydaktyczna szkół w specjalistyczny sprzęt odpowiednio do rozpoznanych potrzeb i zaplanowanych zajęć dodatkowych.

kapitał ludzki duży

herb 125 pix