„Cyrk dobry na wszystko” – podsumowanie projektu

PiccoloUczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej w Tylicach w okresie od 7 maja do 10 września 2012 roku realizował, w ramach zadania publicznego „Upowszechnianie różnych form aktywności fizycznej wśród osób w różnym wieku", projekt pod nazwą „Cyrk dobry na wszystko". Był on współfinansowany przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie.

W okresie realizacji tego przedsięwzięcia regularnie w miesiącach maju i czerwcu, odbywały się zajęcia cyrkowe dla dzieci i młodzieży. W ramach projektu uczestnicy przebywali na trzydniowych XIII Międzynarodowych Spotkaniach Cyrkowych w Nowym Mieście Lubawskim, połączonych z warsztatami sztuki cyrkowej.

Mali cyrkowcy już po raz czwarty brali udział w takiej imprezie. Podczas tych spotkań zaprezentowali swoje umiejętności nabyte w trakcie regularnych zajęć cyrkowych. Spotkania w Nowym Mieście Lubawskie wniosły bardzo wiele nowych pomysłów do repertuaru. Dzieci i młodzież polepszały poznane już wcześniej techniki oraz nauczyły się nowych elementów sztuki cyrkowej. Pozyskane i udoskonalone w ten sposób umiejętności, pozwoliły później dzieciom uświetniać swoimi występami różnego rodzaju imprezy i festyny środowiskowe organizowane zarówno na miejscu w Tylicach jak i na terenie całego powiatu.

Cennym elementem projektu był udział trojga członków grupy „Piccolo" w Międzynarodowym Lecie Artystycznym – „Cyrkowa epidemia" - Ciche 2012. Ten obóz cyrkowy trwał dwa tygodnie i pozwolił młodym artystom na znaczące podniesienie poziomu swoich umiejętności cyrkowych. Obecnie dzielą się oni swoimi doświadczeniami z resztą grupy, co gwarantuje uatrakcyjnienie repertuaru.

Cieszymy się bardzo, że nasz projekt został doceniony i dofinansowany.
Realizując go z pomocą Gminy, zdołaliśmy zrealizować wiele zadań, rozwinąć swoje umiejętności cyrkowe, a także wzbogacić bazę sprzętową o nowe rekwizyty.

Tak podsumowała ten projekt opiekunka Dziecięcej Grupy Cyrkowej „Piccolo" Grażyna Zagórska

Tekst i foto Szkoła podstawowa Tylice